Křeček džungárský (Phodopus sungorus)

10. února 2008 v 20:43 | Rozinka161 |  Druhy křečků
Další rozšířený druh křečků....

POCHÁZÍ Z: Původně ze stepí jižní a střední Sibiře. Dnes žijí na různých místech Asie od Kazachstánu přes Mongolsko až do Mandžuska.

POPIS:
Je nejvýše 9 cm dlouhý, má 35 až 50 g. Má zavalité tělo zbarvené tmavě šedě s černým pruhem na zádech, spodek těla je světle šedý až bílý. Zabarvení srsti je různé v závislosti na ročním období. V letním období je zabarvení srsti převážně tmavší. Naopak v zimním období je světlejší, až bílé, s hůře rozeznatelným pruhem na zádech. Čím drsnější prostředí, tím je změna během ročního období výraznější.

POVAHA: Samotář. Jedinci stejného pohlaví mezi sebou vyvolávají rvačky. V případě, že chcete chovat křečíky ve skupině, doporučují se jedinci ze stejného vrhu.

OBYDLÍ: Pro křečíka je vhodné akvárium nebo klícka o půdorysu minimálně 40x25 cm. Vybavení klece najdete v rubrice Obydlí křečka (ještě totam není, ale já to tam co nejdřív dám).

ZVLÁŠTNOSTI TĚCHTO KŘEČÍKŮ: Když se ochočí křeček zlatý, zůstane ochočený na pořád. U žungeráků je tomu naopak. Proto se mu musíte hodně věnovat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama